Domowe sposoby na wzdęciaCzasami każdego z nas mogą „dopaść” wzdęcia. Oczywiście znacznie mniejszym problemem jest lekko nabrzmiały brzuch, gdy siedzimy w domu, ale bardziej fatalną sytuacją jest, gdy właśnie mamy wyjść na kolację( do ulubionego lokalu ), a tu mamy wzdęcia.


Domowe sposoby na wzdęcia

Foto: www.medigo.pl


owody, dla których miewamy tego rodzaju kłopoty są bardzo często te same. Zasadniczo jest to szybkie zjadanie pokarmów, czy też rozmawianie przy jedzeniu posiłku; ponadto – niewłaściwa dieta, wypijanie dużych ilości napojów gazowanych oraz silny stres. Ale cale szczęście, że są domowe sposoby na wzdęcia, które niejednokrotnie się sprawdzają i przynoszą ulgę. Po pierwsze warto odstawić gazowane napoje, a zamiast nich trzeba popijamy napar z włoskiego kopru, mięty pieprzowej oraz z kminku. Ewentualnie można zastosować takie sposoby na wzdęcia, jak wypijanie naturalnego naparu z rumianku, osłodzonego dwoma łyżkami miodu. Ale to nie wszystko. Jeśli chodzi o dietę, to z niej trzeba koniecznie wykreślić potrawy wzdymające, oraz takie produkty, jak: kapusta, kalafior, brukselka, a także cebula. Jako domowe sposoby na wzdęcia można zastosować również używanie przypraw do potraw takich, jak: tymianek, imbir i majeranek. Co więcej - nikomu nie zaszkodzi też 30 minut intensywnego spaceru. To nie tylko poprawi trawienie, ale też i polepszy samopoczucie. Inne sposoby na wzdęcia to na przykład ćwiczenie w taki sposób, aby lekko oraz równomiernie uciskać brzuch. Do tego celu nada się duża piłka, na którą kładziemy się na brzuchu i delikatnie kołyszemy.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarzTrochę o zdrowych nawykach w codziennym odżywianiu oraz dbaniu o ruch i aktywność fizyczną każdego dnia. A także trochę o kosmetykach i trosce o urodę, bo wygląd jest ważny :)