Skip navigation

Nasze ciało jest bardzo skomplikowaną konstrukcją, która wymaga dbałości i troski, ponieważ brak tych rzeczy może mieć poważną konsekwencję. Jedną z części naszego ciała, która odgrywa kluczową rolę jest klatka piersiowa. Klatka piersiowa pełni rolę ochronną dla prawie wszystkich organów naszego ciała, na przykład serca czy płuc, które są nieodzowne dla prawidłowego działania organizmu.


bóle mięśni

Foto: nauka.wiara.pl

Klatka piersiowa dzięki swojej elastyczności pozwala…

Klatka piersiowa dzięki swojej elastyczności pozwala nam na oddychanie, posiada kilkanaście mięśni, których zadaniem jest podtrzymywanie rusztowania jakim jest klatka piersiowa, cała klatka piersiowa jest z nimi związana, dzięki czemu możemy na przykład utrzymywać wyprostowaną postawę, która bez mięśni była trudna do uzyskania. Anatomiczne granice klatki piersiowej są dwie górna i dolna, dodatkowo jest ona związana z kręgosłupem, który jest podporą naszego organizmu.

rak płuc

Foto: www.koalicjaonkologiczna.pl

Oczywiście klatka piersiowa może mieć również patologie, czyli kształty, które nie należą do normalnych. Można wyróżnić klatkę piersiową o kształcie kurzym, która jest wypukła, oraz o kształcie wklęsłym czyli lejkowatym. Część naszego ciała, którą jest klatka piersiowa, jest niezwykle ważna. To właśnie tam są umieszczone nasze najważniejsze organy i są przez klatkę piersiową chronione, dzięki czemu nasz organizm może prawidłowo funkcjonować, a my powinniśmy dbać o nasze ciało, by ten proces wspomagać.

rak płuc

Foto: nowotwory2lga.w.interia.pl

One Comment

  1. Jak dla mnie ludzkie, zwłaszcza kobiece ciało jest kwintesencją doskonałości. Dlatego też kocham poznawać nowe kobiety i ich anatomię, bo to coś wspaniałego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>